Historia firmy

Firma Phoenix Distribution Ltd sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu powstała w 2014 roku. Jej korzenie można datować na rok 2004. Od tego roku zaczęliśmy pogłębiać nasze doświadczenie w znajomości zagadnień technicznych oraz licznych rozwiązań systemowych w branży budowlanej. Dewizą naszej firmy jest motto „super jakość na czas” a to znaczy, że oprócz materiałów budowlanych w dobrych cenach sprzedajemy również relacje biznesowe, tak nieodzowne w branży budowlanej.

Firma Phoenix Distribution Ltd sp. z o.o. oferuje wyłącznie markowe produkty najwyższej jakości, sprawdzone i cieszące się zaufaniem Klientów. Doświadczenie i wiedza o oferowanych produktach i producentach pozwala nam na proponowanie odpowiednich do wymagań materiałów i zamienników spełniających normy oraz na kompletację i realizację zamówień zgodnie z oczekiwaniami Klientów. Dobra organizacja logistyki, pozwalająca na pewną, terminową i zgodną z zamówieniem dostawę na miejsce docelowe ma duże znaczenie dla naszych Klientów dlatego każdego dnia chcemy spełniać ich wysokie wymagania.

Firma Phoenix Distribution Ltd sp. z o.o. posiada w ofercie bogaty wachlarz produktów branży budowlanej, przez co w sposób profesjonalny może obsługiwać nawet najbardziej skomplikowane inwestycje budowlane. Dostarczamy sprawdzonej jakości materiały renomowanych producentów. Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji wraz z transportem.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Handlowej Importerów, Eksporterów i Kooperacji oraz współpracy firm z branży budowlanej jako Wschodni Klaster Budowlany.

Firma Phoenix Distribution Ltd sp. z o.o. jest przedstawicielem w Polsce firm:
Ukraina ELITPLAST (Penoboard) – polistyren ekstrudowany
Włochy ISCOM – systemy dachowe Riverclack, Rivergrip, Rivergreen i elewacyjny Agora
Węgry Falco Zrt. – płyta cementowo – wiórowa
Hiszpania Teais – chemia budowlana
Hiszpania Proroad – ekologiczne drogi polimerowe
Hiszpania Panespol – panele ścienne i elewacyjne
oraz innych przedsiębiorstw znanych i docenianych przez licznych klientów w Europie i świecie oraz prywatne marki Phoenix i Proroad

W ostatnim czasie wprowadzamy na rynki europejskie nowoczesne rozwiązania naszych Partnerów z Polski i zagranicy.

Oferta

Phoenix Distribution Ltd sp. z o.o oferuje współpracę w zakresie:

  1. dachów skośnych (dachówki bitumiczne, papy, membrany, XPS, PIR, maty, wełna mineralna, kamienna i szklana, OSB, etc.),
  2. dachów płaskich (papy, membrany TPO, twarda wełna skalna, XPS, PIR, PUR, akcesoria dachowe, , etc.),
  3. izolacji (maty, wełna mineralna, membrany, PIR, PUR, XPS, styropiany, styropapy, płyty warstwowe, etc.),
  4. hydroizolacji (papy, membrany drenażowe, geomaty, siatki erozyjne, biomasy, etc.),
  5. dachów i tarasów zielonych (papy przeciwkorzenne, folie HDPE, XPS, maty drenażowe, system Green-Roof etc.),
  6. suchej zabudowy wnętrz (płyty GKB, sufity podwieszane, tynki maszynowe, płyty cementowo-wiórowe, etc.),
  7. systemów elewacyjnych ( plytki ceramiczne, płyty cementowo-wiórowe, płyty włóknowe , etc.),
  8. chemii budowlanej w systemach płytek ceramicznych oraz dociepleń, a także posadzek,
  9. budownictwo drogowe (geowłókniny, geotkaniny, folie HDPE, membrany wytłaczane HDPE, siatki antyerozyjne, geokraty, geomaty, geokompozyty, etc.),
  10. inne rozwiązania niezbędne dla budownictwa (m.in. kostka betonowa, cement, wapno, prefabrykaty, materiały ścienne, klinkier, wyposażenie wnętrz , płytki ceramiczne , technika grzewcza i sanitarna, wykładziny podłogowe , etc.).

 

W dniu 18 kwietnia 2018 roku firma Phoenix Distribution Ltd sp. z o.o.  otrzymała 1 miejsce w Poznańskim Liderze Przedsiębiorczości, w kategorii mikroprzedsiębiorstwa. Cieszymy się, że nasza ciężka praca, wiedza i doświadczenie zostały docenione, od 2014 roku świadczymy usługi i sprzedajemy produkty najwyższej jakości zdobywając uznanie i zadowolenie klientów.