Penoboard (XPS przemysłowy)

Od początku 2016 roku firma Phoenix Distribution Ltd sp. z o.o. jest oficjalnym, wyłącznym przedstawicielem firmy Elite-Plast – producenta polistyrenu ekstrudowanego XPS.

Firma LLC Elite-Plast założona w 2007 roku w Chersoniu jest jedną z wiodących firm produkujących polistyren ekstrudowany (XPS) zgodnie z normami europejskimi. Przedsiębiorstwo zajmuje powierzchnię 31 000 m2. Powierzchnia produkcji i pomieszczenia pomocnicze to 8 000 m2.

Fabryka powstała w 2009 roku, aktualnie właścicielem firmy jest międzynarodowy koncern z Turcji a roczna produkcja polistyrenu ekstrudowanego XPS przekroczyła już 300 000 m3 i odbywa się na najnowocześniejszych maszynach z Niemiec i Włoch, odpowiadających najwyższym europejskim standardom jakości.Jakość produktu Elite-Plast jest kontrolowana na wszystkich etapach produkcji przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii i norm europejskich. Regularnie organizujemy szkolenia dotyczące rozwoju zawodowego naszych pracowników, ponieważ nasza działalność obejmuje nie tylko sprzedaż, ale także konserwację i profesjonalne doradztwo dla naszych klientów.

W ofercie na polski rynek koncentrujemy się na polistyrenie ekstrudowanym Penoboard XPS technicznym (przemysłowym) według poniższych parametrów :

  • Kolor biały lub niebieski (inne możliwe ale min. zamówienie 400m3)
  • Gęstość XPS od około 32 kg/m3 (możliwość do 40 kg/m3)
  • Grubość od 3 do 120 mm
  • Szerokość od 450 do 750 mm
  • Krawędzie proste lub na zakładkę (tak zwaną „L”)
  • Powierzchnia gładka lub rowkowana
  • Długość od 1000 do 3050 mm
  • Tolerancja max. na grubości +/- 0,5 mm
  • Minimalne zamówienie na poszczególny jeden wymiar (grubości, szerokości i długości) już od minimum 10 m3
  • Minimalne zamówienie dla klienta – jedna ciężarówka (70-90 m3)

Tolerancje dla XPS przemysłowy:

na długości ± 8 mm
na szerokości ± 5 mm
na prostokątności ≤ 5 mm /m
na grubości ± 0,5 mm

O izolacji polistyrenem ekstrudowanym:
Metoda wytłaczania polistyrenu została wynaleziona w USA pięćdziesiąt lat temu. Ten proces pozwolił na uzyskanie surowego produktu o jednorodnej strukturze składającej się z małych komórek.
Izolacja cieplna wykonana z polistyrenu ekstrudowanego służy do ocieplania fundamentów, rurociągów, dachów, podłóg i ścian.
Użycia ekstrudowanego polistyrenu nie zaleca się tylko dla fasad wentylowanych, ponieważ utrudnia wentylację ze względu na odporność na parę i wilgoć.

Ekstrudowany polistyren Penoboard ma wyjątkowo niską absorpcję wody. Wyniki testu zanurzenia (ASTM D2842) wykazały, że absorpcja wody przez 20 dni nie przekroczyła 1% objętości.
Jednocześnie w przypadku tworzywa piankowego wskaźnik ten wynosi ponad 6%.

Penoboard ma wiele zalet, czyniąc go konkurencyjnym wśród innych producentów: Ten materiał jest przyjazny dla środowiska, tj. chemicznie nieaktywny oraz nie gnije. Ze względu na zmienne warunki klimatyczne w Europie ciepły dom nie jest luksusem, ale koniecznym warunkiem komfortowego życia. We współczesnym świecie konstrukcja budynków mieszkalnych wymaga stosowania wysokiej jakości, nowoczesnych i aktualnych materiałów termoizolacyjnych.

Pozostałe informacje handlowe i techniczne, zapraszamy do kontaktu:
Piotr Błażejewski
Mobile (+48) 502 496 950
Mail to: [email protected]

 

Więcej informacji na stronie producenta Elite Plast