Logo

Bogaty wachlarz produktów i kompleksowa obsługa inwestycji

Płyty cementowo-wiórowe Amroc

Amroc - płyta cementowa, płyta cementowo wiórowa

 

Płyta cementowo – wiórowa AMROC to płyta budowlana o bardzo szerokim zastosowaniu, charakteryzująca się wyjątkowo gładką, twardą powierzchnią, spełniająca wymagania ochrony przeciwpożarowej, izolacji dźwiękochłonnej i ochrony przed wilgocią. Nie zawiera formaldehydu i jest odporna na działanie gryzoni i termitów, a ponadto na rozwój grzybów.

Płyta cementowa AMROC jest produkowana z wiórów drzew iglastych i cementu portlandzkiego w połączeniu z materiałami mineralizującymi i wodą. W specjalnym procesie wszystkie składniki są mieszane ze sobą, odpowiednio rozprowadzane i zagęszczane pod wysokim ciśnieniem. Po okresie dojrzewania i klimatyzowania materiał jest cięty na płyty o odpowiednich rozmiarach. Odpowiednio do potrzeb klienta możemy wyprofilować krawędzie, wykonać cięcia specjalne, oszlifować powierzchnie, a dodatkowo pokryć je wybranymi powłokami.

Płyta cementowa AMROC może być stosowana w nowym budownictwie jak również przy remontach w starym budownictwie, w budownictwie przemysłowym, rolnym, budownictwie modułowym i budowlach z prefabrykatów. Produkty AMROC są wysoce odporne na czynniki atmosferyczne i działanie mrozu, procesy gnilne, odchody zwierzęce, a dodatkowo chemiczne środki czyszczące stosowane w pomieszczeniach do hodowli zwierząt. Płyty cementowe bardzo łatwo poddają się obróbce za pomocą narzędzi wykonanych z węglików spiekanych. Obróbka paneli AMROC A2 wymaga użycia narzędzi diamentowych. Płyty mocuje się za pomocą śrub, gwoździ, klamer lub kleju.

Firma Phoenix Distribution jest jedynym i oficjalnym przedstawicielem niemieckiej firmy AMROC Baustoffe GmbH. Firma Amroc dostarcza swoje wyroby do ponad 200 klientów w 25 krajach. Płyty cementowo - wiórowe firmy AMROC idealnie nadają się do:
• pokrywania fasad
• budownictwa płytowo- szkieletowego
• wykonywania podłóg
• wykonywania ścian wewnętrznych i sufitów
• wykonywania ścianek działowych i konstrukcji nośnych
• pokrywania ścian w pomieszczeniach wilgotnych
• wykonywania konstrukcji przeciwpożarowych
• wykonywania konstrukcji dźwiękochłonnych
• systemów budowanych paneli ściennych
• budowli sportowych (odporne na uderzanie piłką)
• budownictwo przemysłowe, publiczne (szpitale, miejsca wilgotne) budownictwo mieszkalne itp.

W skład grupy produktów firmy AMROC wchodzą:
•panel B1 trudno zapalny - płyty budowlane wiórowo - cementowe o wielostronnym zastosowaniu, charakteryzujące się gładką, twardą powierzchnią, spełniającą wymagania ochrony przeciwpożarowej, izolacji dźwiękochłonnej i ochrony przed wilgocią. Wymiary użytkowe płyty: 3100 x 1250 mm, 2600 x 1250 mm, 1250 x 625 mm, 2400 x 1220 mm, grubość 8- 40 mm.
•panel gruntowany COLOUR - wersja płyty przeznaczona do indywidualnego wykończenia warstwą wierzchnią przez inwestora. Może się to odbywać zarówno przed jak i po montażu. Strona widoczna i krawędzie są zagruntowane w kolorze RAL 9010 (białym), a tylna strona jest wykończona powłoką w kolorze RAL 7035 (jasnoszarym)
•panel COLOUR FINISH - niewrażliwa na działanie warunków atmosferycznych mrozu, odporna na procesy gnilne, odporna na działanie promieni UV i pogodę, nieprzepuszczalna dla wody i łatwa w montażu. Idealna do zastosowania na fasadach budynku (wymiary dostępne w tej płycie to 3100/2600 x 1250 mm i grubość 8- 14 mm)
•panel GRANIT - płyta fasadowa i cokołowa, płyta B1 pokryta grysem kamiennym, dostępna w różnych kolorach i rozmiarach 3100/2600 x 1200 x 8 mm. W razie potrzeby oferujemy również system szyn w odpowiednich kolorach.
•panel RUSTIKAL do wnętrz - jest to barwiony materiał, zastosowanie do wykańczania wnętrz, np.: ścian, sufitów i podłóg. Dostępne w kolorze- antracyt, bursztyn, naturalny i ceglasty. Dostępne są tylko o szerokości 1100 mm !
•panel AKUSTK - płyta idealna do wykańczania wnętrz i budowy stoisk targowych. Dostarczamy w czterech wersjach standardowych. Do wyboru płyty o układzie perforacji 32 x 32 mm z otworami 8 lub 10 mm oraz o wymiarach 16 x 16 mm z otworami 6 lub 8 mm. Kolory: naturalny, bursztynowy, ceglasty lub antracytowy.
•panel INDOOR - do wnętrz do pokrywania ścian, idealne do stosowania w szpitalach lub wilgotnych pomieszczeniach.

 

 

Euroklasa

Charakterystyka zachowania się wyrobu w warunkach pożaru

A1 Niepalne Całkowicie niepalne wyroby najwyższej klasy, nie powodują rozgorzenia ognia
A2 Niepalne Niepalne wyroby najwyższej klasy, nie powodują rozgorzenia ognia
B Niezapalne Bardzo ograniczony udział w pożarze, wyroby nie powodują rozgorzenia ognia
C Zapalne Ograniczony, lecz zauważalny udział w pożarze
D Zapalne Istotny udział w pożarze
E Zapalne Bardzo duży udział w pożarze - zagrożenie pożarowe
F Zapalne Produkty nie badane lub negatywne wyniki wszystkich badań ogniowych

 

Euroklasa

Określenie ilości i szybkości wytwarzania dymu

s1 Prawie bez dymu
s2 Średnia ilość i gęstość dymu
s3 Bardzo dużo gęstego dymu

 

Euroklasa

Intensywność wytwarzania płonących kropli i cząstek

d0 Brak płonących kropli
d1 Niewiele płonących kropli (podobne do iskier z płonącego drewna)
d2 Bardzo wiele kapiących kropel i cząstek

 

Więcej informacji na: www.amroc.de